Plavci zaútočí na cenný kov, volejbalisté předvedli senzační obrat

První den? Výsledkově příjemné překvapení, shodují se plavci. Jako první mohou v úterý získat pro český tým medaili. Zbývá „jen“ zazářit ve finále.

Finálový závod už má za sebou mužská štafeta (8. místo), v úterý ovšem do bojů o cenné kovy nastoupí také Sebastian Luňák (100 metrů motýlek) a Jan Čejka (100 metrů znak). Ale trenéři věří i štafetě v mixu.

„Dosavadní tři finálové účasti jsou pro nás úspěchem. Ceníme si především postupu chlapců v disciplíně 4x100 metrů volný způsob, kde je i osmé místo v tak nabité konkurenci super,“ uvedl Libor Kohut, jeden z koučů.

„Největším překvapením je ale postup Honzy Čejky, který do finále prošel ze třetího místa, více než o sekundu si vylepšil osobák a může vážně uvažovat o medaili. Velice pěkné je i šesté místo, z něhož se dostal mezi nejlepší ve své slabší disciplíně teprve patnáctiletý Sebastian Luňák.“

V pondělí se zadařilo i volejbalistům, kteří mají v Györu téměř totožný kádr, jenž v dubnu vybojoval zlato na mistrovství Evropy do 19 let. V úvodní partii s Polskem sice prohrávali už 0:2 na sety, ale duel se jim povedlo senzačně otočit.

Program úvodního dne v Maďarsku komplikoval snad jen déšť, který narušil či posunul původní rozpis atletiky a tenisu. Na betonové kurty se ze čtyř hráčů dostali jen Vítek Horák a Kristýna Lavičková, která soupeřce nadělila dva kanáry. Horák vypadl.

V Györu jinak vše funguje podle plánu, organizátoři si dali na přípravě festivalu záležet. Judistická a gymnastická hala ještě voní novotou, pět minut chůze odtud si zase naprosto špičkové zázemí pochvalují plavci. Všechny doprovází na sportoviště jednotné heslo: „Talent now, idol of the future.“ Fialový plakát je k vidění i třeba v centru města.

A věří v něj i Češi.

Foto: EYOF Györ 2017

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

Český olympijský tým

Josef Dostál ty baby prostě nosí na rukou! Pocítila to i tenistka Andrea Hlavackova. Ženy trojnásobného olympijského medailistu inspirují. Které a proč? czechteam.info…

Český olympijský tým

Právě zdolává etapy na slavném Giro d'Italia, ale ve volném čase Roman Kreuziger ‍♂️ nezapomíná i na projížďky s těmi nejmenšími... Podívejte se pár jeho užitečných tipů a vyražte!‍‍ facebook.com…

Český olympijský tým

Sportovní komentátor⁉️ Zdá se to pro vás práce snů? Zkuste si někdy #mluvitfurt třeba 2 hodiny, aby vás někdo celou dobu poslouchal... a poslouchejte borce z Český rozhlas - Radiožurnál facebook.com…