Česká výprava bude v Györu obhajovat sedm medailí

První ročník se uskutečnil v roce 1991 v Bruselu, letní verze Evropského olympijského festivalu mládeže (EYOF) se teď bude konat už počtrnácté. Hostí ho maďarský Györ od 23. do 29. července.

Do města poblíž slovenských hranic odcestuje 76 sportovců. Největší zastoupení budou mít Češi v atletice, o medaile se ale hodlají poprat i týmy basketbalistek a volejbalistů.

„Pro všechny účastníky budou klíčové nasbírané zkušenosti a inspirace do další práce. Mladí sportovci poznají olympijskou atmosféru a poměří síly s evropskou konkurencí. Věřím, že zpět domů přivezeme i několik medailí,“ uvedl Martin Doktor, šéf výpravy.

EYOF je určený pro sportovce ve věku 14 až 18 let. Akce se pořádá vždy lichý rok a dělí se na zimní a letní část – Češi z té poslední letní v roce 2015 v Tbilisi přivezli sedm medailí včetně zlata z dívčího basketbalového turnaje. >>> Více zde

A mimochodem, olympijským festivalem mládeže si v minulosti prošla i řada současných olympioniků. Například plavci Jan Micka a Lucie Svěcená, tenistka Kateřina Siniaková nebo biatlonistka Jessica Jislová.

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.