Na Evropském olympijském festivalu mládeže v Györu bude Česko reprezentovat 76 sportovců

Výprava čítající 76 mladých sportovců odletí v sobotu z kbelského letiště v Praze na Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), který se koná v maďarském Györu ve dnech 22. až 30. července. Akce se zúčastní 2 500 sportovců z 50 zemí. Před dvěma lety získala česká výprava v gruzínském Tbilisi sedm medailí.

„Věřím, že se tým vrátí s medailemi a úspěchy, protože jsou v něm výjimeční sportovci ve své věkové kategorii. Nicméně dopředu lze výsledky jen těžko odhadovat. Navíc jde zejména o to, že se mladí sportovci potkají se závodníky z jiných sportů, zažijí atmosféru olympijské akce a získají spoustu zkušeností,“ uvedl Martin Doktor, sportovní ředitel Českého olympijského výboru.

Česko bude mít v Györu zastoupení v judu, rychlostní kanoistice, plavání, silniční cyklistice, tenisu, sportovní gymnastice, atletice, ženském basketbalu a mužském volejbalu. Právě basketbalistky zaútočí na obhajobu zlata z minulého letního festivalu v Tbilisi (více zde), volejbalové družstvo chlapců zase bude chtít navázat na senzační úspěch v podobě triumfu na dubnovém mistrovství Evropy do 19 let.

V šestnáctičlenném týmu atletů (osm dívek a osm chlapců) nechybí patnáctiletý Tomáš Kratochvíl, jenž v červnu na Olympiádě dětí a mládeže v Brně překonal v dálce skokem dlouhým 724 centimetrů 75 let starý národní rekord v kategorii starších žáků. Medailovou nadějí je i Barbora Malíková, která v patnácti letech vyhrála čtvrtku na mistrovství republiky dospělých a ve stejné disciplíně zazářila i na mistrovství světa do 17 let, kde získala zlato v národním rekordu 52,74 sekundy.

Šest členů mají ve výpravě gymnasté, jsou mezi nimi také sourozenci Daniel a Dominika Ponížilovi z Prostějova, kteří patří ve své kategorii k nejlepším.

Domácí špičku reprezentují například také cyklista Pavel Bittner, který získal na Olympiádě dětí a mládeže 2017 čtyři medaile. Plavkyně Bára Matošková brala na ODM dokonce medailí sedm. Kajakářka Adéla Házová je zase čerstvou držitelkou bronzové medaile z mistrovství Evropy juniorů.

Judisté budou v Györu spoléhat i na formu dívek, vždyť Renata Zachová byla loni první na Evropském poháru kadetů. Tenisté před dvěma lety přivezli dvě medaile a do Maďarska vysílají dva nejlepší chlapce a dívky.

Na Evropském olympijském festivalu mládeže se utkávají sportovci ve věku 14 až 18 let. Festival se koná vždy v lichý rok v zimě i v létě, letos v únoru přivezla výprava z tureckého Erzurumu tři medaile. Akce má parametry olympijských her – nechybí slavnostní zahajovací a závěrečné ceremoniály, státní hymny či zapálení olympijského ohně.

Novinky nejen ze zákulisí sledujte zde na webu a také nezapomeňte sledovat i naše další komunikační kanály!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.