Češi už se zabydlují v Györu, vlajkonošem bude volejbalista Piskáček

Ubytování bez problémů, velké horko a dusno. V maďarském Györu, kde v neděli startuje slavnostním zahájením Evropský olympijský festival mládeže (EYOF), se již zabydluje česká výprava v téměř kompletním složení. Většina sportovců se do dějiště festivalu přesunula leteckým speciálem z Prahy.

„Jedu si to užít, jdu do toho s pokorou. Útok na medaili nevyhlašuji, nerad bych pak někoho zklamal,“ řekl ještě před odletem Tomáš Kratochvíl, jenž nedávno na Olympiádě dětí a mládeže v Brně překonal v dálce 75 let starý dorostenecký rekord. „Těším se hlavně na parádní olympijskou atmosféru a také na to, že navštívím i ostatní sporty,“ dodala běžkyně Barbora Malíková, další z medailových nadějí.

Češi se po příletu ubytovali v olympijské vesnici, která je mezi volejbalovou a basketbalovou halou. Nedaleko jsou i sportoviště na judo, plavání, atletiku či tenis.

Festival startuje v neděli večer slavnostním zahájením, kde ponese českou vlajku volejbalista Ondřej Piskáček.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

Olympic.cz - Český olympijský výbor


Pardon, stránka nebyla nalezenaVyužijte horního menu pro hledání olympiád, sportovců, sportů, kontaktů či dalších stránek.

Případně můžete přejít na hlavní stranu tak, že kliknete ZDE.