Bronzový den v Györu. Kanoisté mají tři medaile, další přidal judista Svoboda

Sbírka českých medailí na Evropském olympijském festivalu mládeže (EYOF) v Györu se ve středu rozrostla o čtyři bronzy. Tři z nich vybojovali rychlostní kanoisté na tratích 500 metrů: v kategorii C1 si pro cenný kov dojel Jiří Minařík, jenž uspěl i v mixu s Denisou Řáhovou. V ženském deblkajaku se dařilo Kateřině Zárubové s Adélou Házovou. A úspěšný den zakončil judista Jan Svoboda ve váhové kategorii do 60 kilogramů.

Česká výprava tak má na svém kontě už pět bronzových medailí. O tu první se v úterý postaral plavec Jan Čejka, který byl třetí v disciplíně 100 metrů znak.

Rychlostní kanoisté museli ve středu bojovat i s hustým deštěm a větrem, který odložil odpolední finálové starty o více než půl hodiny. Nakonec ale i podle slov trenéra Tomáše Charváta uspěli nad očekávání.

„Tři medaile v první finálový den jsou pro nás jednoznačně velkým úspěchem. Překvapila především smíšená deblkanoe, která postoupila ze semifinále posledním časem, což už byl sám o sobě pěkný výsledek.“

Na čtvrtečním programu jsou ještě distance na 200 metrů ve všech kategoriích, kde trenéři znovu věří ženskému deblkajaku. „Snad se nám ještě sbírku podaří navýšit, byla by to velká paráda,“ dodal Charvát.

Radují se i judisté, kteří mají bronz zásluhou Jana Svobody v kategorii do 60 kilogramů. Talentovaný judista v bitvě o medaili porazil Izraelce Yaira Elkinda na ipon.

„Tohle je zatím můj vrchol kariéry, medaile si ohromně vážím. Měl jsem celkem těžký los, musel jsem jít i přes opravy. Ale nakonec to klaplo, celkově se mi tady pralo hodně dobře,“ řekl Svoboda.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

@olympijskytym

⚠️ Do olympijského Tokia může zamířit další štafeta plavkyň! ☝ Bára spolu se Simonou Kubovou, Kristýnou Horskou a Lucií Svěcenou se po závodech v Uzbekistánu zařadily na postupové místo na OH v polohovém závodě štafet 4x100m.

@olympijskytym

Nejrychlejší kraulařka české historie! Bára Seemanová vylepšila vlastní rekord na dvoustovce na 1:56,96 a jasně tak potvrzuje limit do Tokia! #RoadToTokio t.co/YmGuWty49O

@olympijskytym

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ⛸️ Rozhovor s krasobruslařkou Annou Duškovou Start nové sezony sdruženářů Ohlednutí za ME v judu konaném v Praze Magazín najdete ZDE ➡️ t.co/NCYhCljzYn t.co/VhYYBFma63

@olympijskytym

Neuvěřitelná síla a koncentrace! ‍♀️ Skvělá Eliška Adamovská veze stříbro z mistrovství Evropy v lezení na obtížnost. Český horolezecký svaz/@janvirtphoto t.co/LXDgM4Nufz