Malíková rozšířila českou medailovou sbírku o stříbro, judisté těsně pod stupni vítězů

Už šestá medaile, tentokrát stříbro. Česká sbírka cenných kovů se na Evropském olympijském festivalu mládeže v Györu ve čtvrtek rozrostla zásluhou talentované čtvrtkařky Barbory Malíkové, která byla druhá časem 54,07. Na medaili útočili i judisté, Mikuláš Meško v kategorii do 73 kg i Renata Zachová (57 kg) však své zápasy o bronz prohráli.

Na trati 400 metrů byla lepší než Malíková jen Španělka Andrea Jimenezová, která zvítězila časem 53,55. „Jsem trochu zklamaná, mám smíšené pocity. Trochu jsem vytuhla, necítila jsem se nejlépe,“ uvedla opavská svěřenkyně Jany Gellnerové.

Malíková měla před závodem ty největší ambice, vždyť před čtrnácti dny vyhrála v Keni na stejné distanci mistrovství světa do 17 let v dorosteneckém rekordu a předtím triumfovala i na mistrovství republiky dospělých.

„Poslední dobou jsem se hodně nacestovala, závodila jsem na velkých akcích a asi se to promítlo i tady v Györu. Stříbro je na jednu stranu úspěch, na druhou stranu jsem cílila na zlato, což bohužel nevyšlo.“

Jen pár minut předtím sahali po medaili i judisté, jak Mikuláš Meško tak Renata Zachová ale neuspěli ve svých duelech o bronz. Jedinou judistickou medailí tak zůstává bronz Jana Svobody v kategorii do 60 kilogramů.

„Renča bohužel zaspala jeden útok, Mikuláš zase šel do zápasu fyzicky ohromně vyčerpaný. Je to škoda, oba závodníci potvrzovali celou sezonu vysokou výkonnost a vkládali jsme do nich naděje i tady,“ zhodnotil trenér Václav Červín.

„Středeční medaile Honzy Svobody byla nadplán, předvedl životní výkon. Ještě máme ve hře v kategorii nad 90 kilogramů Honzu Maška, který má celkem příznivý los a při troše štěstí by také mohl pomýšlet na účast ve finálovém bloku.“

Češi už v Györu posbírali celkem šest medailí. Kromě atletky Malíkové a judisty Svobody vyhrál bronz plavec Jan Čejka na 100 metrů znak a kov stejné hodnoty brali na tratích 500 metrů i rychlostní kanoisté Jan Minařík (C1 a mix s Denisou Řáhovou) a deblkajak Kateřina Zárubová a Adéla Házová.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

@olympijskytym

⚠️ Do olympijského Tokia může zamířit další štafeta plavkyň! ☝ Bára spolu se Simonou Kubovou, Kristýnou Horskou a Lucií Svěcenou se po závodech v Uzbekistánu zařadily na postupové místo na OH v polohovém závodě štafet 4x100m.

@olympijskytym

Nejrychlejší kraulařka české historie! Bára Seemanová vylepšila vlastní rekord na dvoustovce na 1:56,96 a jasně tak potvrzuje limit do Tokia! #RoadToTokio t.co/YmGuWty49O

@olympijskytym

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ⛸️ Rozhovor s krasobruslařkou Annou Duškovou Start nové sezony sdruženářů Ohlednutí za ME v judu konaném v Praze Magazín najdete ZDE ➡️ t.co/NCYhCljzYn t.co/VhYYBFma63

@olympijskytym

Neuvěřitelná síla a koncentrace! ‍♀️ Skvělá Eliška Adamovská veze stříbro z mistrovství Evropy v lezení na obtížnost. Český horolezecký svaz/@janvirtphoto t.co/LXDgM4Nufz