Volejbalisté budou hrát o třetí místo, gymnasté dosáhli na historické umístění

Snili o zlatu, na to ale čeští volejbalisté bohužel nedosáhnou. V pátečním semifinále neuhráli proti Francii ani set a zahrají si v sobotu o bronz s Ruskem.

Právě proti Rusům však Češi v Györu ve skupině prohráli 0:3. Do boje o bronz nastoupí jako senzační vítězové dubnového mistrovství Evropy do 19 let, na stejném turnaji skončili Rusové čtvrtí.

Překvapili gymnasté, tři z nich poprvé v historii olympijského festivalu postoupili do finále na přeskok a dva k tomu ještě dosáhli na finále víceboje.

Na přeskoku se mezi osm nejlepších prodrali Daniel Ponížil se sestrou Dominikou a Ondřej Kalný, což je pro Čechy úspěšná premiéra. „Skvělé, z pohledu trenéra musím hodnotit jen pozitivně. Trošičku lépe se nám jen možná mohlo zadařit v družstvech, zvláště u kluků,“ uvedl kouč Miloslav Musil.

Ve finále skončila Ponížilová na hezké páté příčce stejně jako její bratr. Blizkoučko šokující medaili byl Kalný, jenž zakončil olympiádu čtvrtým místem.

V družstvech obsadili Češi šestnácté místo ze třiceti a sourozenci Ponížilovi v následném finále víceboje skončili na devatenáctém (Daniel) a třináctém místě (Dominika).

V Györu gymnasté soutěží v pěkné hale, jejíž druhé křídlo slouží judistům. Dle slov trenéra Musila jde olympijský festival přirovnat k mistrovství Evropy. „Jen škoda, že nářadí v rozcvičovací hale je malinko jiné. Jde to poznat, pár gymnastů na to doplatilo.“

Kouč cyklistů kritizoval i chválil

Cyklistická část české výpravy odjela v Györu časovku i závod jednotlivců. Trenér Svatopluk Henke zhodnotil jejich vystoupení následovně: „Časovka nebyla ideální, očekával jsem lepší výsledky i výkony. Ale překvapily mě závody jednotlivců, kde skončila Jandová po pěkném spurtu čtrnáctá. Její parťačka Součková taky zajela hezky, je v ní skrytý potenciál.“

„Mezi kluky musím pochválit Kubu Boučka, který de facto rozhodl závod. Odjel z balíku a zahájil únik, který vydržel až do cíle. Bohužel ještě nemá takové zkušenosti, takže odpadl.“

Foto: EYOF 2017/Peter Muzslay

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

@olympijskytym

⚠️ Do olympijského Tokia může zamířit další štafeta plavkyň! ☝ Bára spolu se Simonou Kubovou, Kristýnou Horskou a Lucií Svěcenou se po závodech v Uzbekistánu zařadily na postupové místo na OH v polohovém závodě štafet 4x100m.

@olympijskytym

Nejrychlejší kraulařka české historie! Bára Seemanová vylepšila vlastní rekord na dvoustovce na 1:56,96 a jasně tak potvrzuje limit do Tokia! #RoadToTokio t.co/YmGuWty49O

@olympijskytym

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ⛸️ Rozhovor s krasobruslařkou Annou Duškovou Start nové sezony sdruženářů Ohlednutí za ME v judu konaném v Praze Magazín najdete ZDE ➡️ t.co/NCYhCljzYn t.co/VhYYBFma63

@olympijskytym

Neuvěřitelná síla a koncentrace! ‍♀️ Skvělá Eliška Adamovská veze stříbro z mistrovství Evropy v lezení na obtížnost. Český horolezecký svaz/@janvirtphoto t.co/LXDgM4Nufz