Kouč basketbalistů hodnotí olympijskou misi úspěšně: Omlazený kádr nezklamal

Celkově šesté místo, ale výkony nad očekávání. České basketbalistky v Györu v setkání s tvrdou evropskou konkurencí obstály. Konečné umístění je vzhledem k složení týmu úspěchem.

„Dvanáct našich nejlepších hráček se připravuje na mistrovství Evropy, které je zároveň kvalifikací na mistrovství světa, proto jsme byli nuceni poskládat tým z výrazně mladších holek,“ hodnotí Petr Treml, jeden z koučů.

„Misi hodnotíme jako úspěšnou, byť samozřejmě šesté místo není na první pohled nikterak atraktivní. Vzhledem ke složení kádru a faktu, že jsme překvapivě porazili příští pořadatelky mistrovství světa, musím holky pochválit. Pro většinu z nich byla tato olympiáda vrcholem kariéry.“

Zklamaní jsou naopak volejbalisté, kteří cílili na medaili. Do Györu přijela kostra týmu, který senzačně ovládl dubnové mistrovství Evropy do 19 let. Tentokrát však nezvládl boj v semifinále i bitvu o bronz.

„Dojeli jsme si pro medaili, kterou nemáme. Tím pádem jsme nesplnili očekávání,“ mrzí trenéra Leoše Šrámka. „Turnaj nás nezastihl v optimální formě, kvalita soupeřů byla vyšší.“

Medailové ambice měli i tenisté, především mezi dívkami. Jenže jejich největší naděje Kristýna Lavičková dohrávala se zraněným kolenem a vypadla ve druhém kole. Nejdále tak došel Martin Krumich (třetí kolo).

„Klukům příliš nepřál los, i tak mohl Martin při troše štěstí dojít ještě dál. Škoda Kristýny, ale měla náročný program. Do Györu přicestovala později z jiného turnaje v Rakousku, kde prošla až do finále debla,“ uvedl kouč Tomáš Josefus.

Průběžně aktualizovanou fotogalerii najdete ZDE.

Novinky nejen ze zákulisí nezapomeňte sledovat i na našich komunikačních kanálech!

Foto: EYOF2017/Melinda Havasi

video / foto dne

pic02

Flash news

Češi jsou doma!

V sobotu před polednem přistál na kbelském letišti v Praze vládní speciál se sedmi z osmi medailistů na palubě. Češi si ziskem osmi cenných kovů mírně polepšili oproti minulému letnímu festivalu v Tbilisi před dvěma lety, kde získali medailí sedm.

Volejbalisté o bronz

Čeští volejbalisté si v sobotu od 14:00 zahrají v Györu o bronz s Ruskem. Od 13:15 se utkají basketbalistky v souboji o páté místo s Litvou.

Social hub

@olympijskytym

⚠️ Do olympijského Tokia může zamířit další štafeta plavkyň! ☝ Bára spolu se Simonou Kubovou, Kristýnou Horskou a Lucií Svěcenou se po závodech v Uzbekistánu zařadily na postupové místo na OH v polohovém závodě štafet 4x100m.

@olympijskytym

Nejrychlejší kraulařka české historie! Bára Seemanová vylepšila vlastní rekord na dvoustovce na 1:56,96 a jasně tak potvrzuje limit do Tokia! #RoadToTokio t.co/YmGuWty49O

@olympijskytym

Nový Olympijský magazín @sportCT je tady! Na co se můžete těšit? ⛸️ Rozhovor s krasobruslařkou Annou Duškovou Start nové sezony sdruženářů Ohlednutí za ME v judu konaném v Praze Magazín najdete ZDE ➡️ t.co/NCYhCljzYn t.co/VhYYBFma63

@olympijskytym

Neuvěřitelná síla a koncentrace! ‍♀️ Skvělá Eliška Adamovská veze stříbro z mistrovství Evropy v lezení na obtížnost. Český horolezecký svaz/@janvirtphoto t.co/LXDgM4Nufz